tr
entr

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular (S.S.S – FAQ)

Daha önce Adrasan’ı ziyaret edip Karaoğlan 07 tur teknemizi kullanan veya benzersiz Adrasan rotalarına düzenlediğimiz gezilere katılmak isteyen siz değerli misafirlerimizin merak ettiği soruları cevapladığımız “Sıkça Sorulan Sorular” (frequently asked questions-faq) sayfamızdan birçok bilgiye ulaşabileceğiniz gibi İletişim sayfamız üzerinde bulunan Telefon numaraları, E-posta ve İletişim Formunu kullanarak aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Karaoğlan 07 Hakkında Merak Edilen Sorular

Aşağıda soru-cevap şeklinde bulunan kutuların üzerine tıklayarak cevapları görüntüleyebilirsiniz.

Teknede Elektirik Var mı? Telefonumu Şarj Edebilir miyim?

Güçlü bir dizel motora sahip tur teknemiz ile 220 Volt elektrik üretilebilmektedir. Bu nedenle telefon ve fotoğraf makinesi gibi elektronik cihazlarınızı kolayca şarj edebilirsiniz. Tur teknemizde çalışan personel size bu konuda yardımcı olacaktır.

Tur Teknesinin Özellikleri Nelerdir? Güvenli mi?

Karaoğlan 07 tur teknemiz ile gönül rahatlığıyla seyahat edebilirsiniz. Tüm güvenlik donanımları eksiksiz ve tamdır. Yasalara ve uluslararası denizcilik standartlarına uygun olarak periyodik aralıklarla denetlenmektedir. Güvenilir kalite yönetim şirketleri ve ilgili Kamu Kurumları (Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Antalya Valiliği, Kumluca Belediyesi ve Kumluca Kaymakamlığı) tarafından tüm denetimleri belirli aralıklarla yapılmaktadır. Hakkımızda sayfasından Teknemizin güvenlik sertifikalarını kontrol edebilirsiniz.

Suluada Turunda Yemek Servisi Yapılıyor mu? Yemek Ücretli mi?

Hem Sulu ada turlarında hemde Koylar bölgesi turlarında yemek servisimiz bulunmaktadır. Ana yemek olarak Balık Izgara veya Köri Soslu Tavuk servis edilirken yanında spagetti makarna ve mevsim salata ikram edilmektedir. Yemek ücreti, Tur ücretine dahil olduğu için ayrıca bir ücret talep edilmez. Ancak alkollü veya alkolsüz içeceklerimiz ekstra ücrete tabidir.

Tur teknemizde satışı yapılmakta olan Alkollü içkiler için hem Kumluca Belediyesi hemde Kumluca Kaymakamlığından Alkollü İçki Satış Lisansımız mevcuttur.

Suluada’da Otel var mı? Kamp Yapılır mı?

Suluada üzerinde herhangi bir otel, pansiyon veya tesis bulunmuyor. Bu nedenle belki kamp yapılabilir ancak herhangi bir engel yok ancak çok ıssız olacağından ve telsiz dışında hiç bir iletişim aracı çalışmadığından biraz ürkütücü olabilir.

Adrasan’dan Tekne Turu için Rezervasyon Nasıl Yapılır? Rezervasyon Ücretli mi?

Adrasan sahilinden hergün sabah 10:30’da günübirlik olarak düzenlediğimiz Suluada ve Koylar turuna katılmak için rezervasyon yaptırılabilmektedir. Özellikle yaz sezonunda yoğunluk nedeniyle rezervasyon yaptırmanız önerilmektedir. Üstelik rezervasyon yaptırmak ücretsizdir.

Kalkışa 10 dakika kala müsait yer olması durumunda bile, bilet satışı yapılabilmektedir. Turu garantiye almak için mutlaka 1 gün öncesinden telefonla veya bilet ofisimizden rezervasyonunuzu yaptırmanız gerekmektedir.
Not: Rezervasyon yaptıran müşterilerimiz kalkıştan minimum yarım saat önce rezervasyonlarını bilete çevirmek zorundadır.

Adrasan Tekne Turları Kişibaşı Fiyatları Ne Kadar?

Akdenizin masmavi sularında düzenlediğimiz ve gün boyu süren rüya gibi tekne turları ile denize doyacaksınız. Denizin tadını doyasıya çıkarırken ilginç aktivitelerimiz ile hem eğleneceksiniz hemde Akdenizin gizli kalmış cenneti bile kıskandıran doğa harikası yerlerini gezeceksiniz.

Fiyat politikası olarak Herşey Dahil sistemini uygulamaktayız. Bu fiyat politikasında seçilen rotadaki lokasyonlara tekne ile gidiş-geliş, duraklama, yemek, meyve ve ikindi çayı ikramı dahil olup diğer tüm alkollü ve alkolsüz içecekler dahil değildir. Tekne tur ücretleri her yıl Kooperatif tarafında belirlenmektedir. Tekne tur ücretleri sezonluk değişebildiği gibi hafta içi, hafta sonu ve bayram günlerinde ayrı tarifelerden uygulanmaktadır. Adrasan Güncel Tekne Tur Fiyatları için telefonla bizi aramanız yeterlidir.

Adrasan’da Nerede Kamp Yapılır?

Adrasan’da özel camping hizmeti veren işletmeler bulunuyor. Gecelik ücretli olarak buralarda kalabilirsiniz. Adrasan’ın koylar rotası üzerinde bulunan Sazak, Ceneviz ve Korsan koyunda çadır ile camping yapmaya çok uygun yerler bulunmaktadır. Kamp çadırı kurmak için buraları tercih edebilirsiniz.

Teknede Soyunma Kabini ve Tuvalet Var mı?

2017 yapımı olan Karaoğlan 07 teknemizde
1 adet WC,
1 adet Lavabo
1 adet Açık Duş bulunmaktadır. Denizde yüzerek teknemize çıkan yolcularımız için sürekli temiz şebeke suyu ile duş imkanı sağlanmaktadır. Geniş bir su deposuna sahip olan tur teknesinde sık sık duş alınabilmektedir.

Adrasan nereye bağlı?

Adrasan, Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı uzun plajı ve koylarıyla ünlü bir tatil merkezidir.

Suluada’da Nerede Kalınır?

Suluada’da herhangi bir otel veya konaklama merkezi bulunmaz. Hatta elektrik bile yoktur ve cep telefonları ile haberleşemezsiniz. Günlük tekne turları ile Adrasan koyundan Suluada’ya gidilebiliyor.

Adrasan’da tavsiye edilen tekne turları hangileridir?

Bunun için Adrasan’da öncelikle gideceğiniz rotayı belirlemelisiniz. Günlük tur teknelerinin gittiği iki rota vardır. Koylar rotası ve Suluada rotası. Adrasan’da tavsiye edilen en iyi tekne turu Ramazan Kaptan ile Karaoğlan 07 Gezi teknesi başta olmak üzere bir çok seçeneğiniz bulunmakta.